למי הטיפול מיועד?

טיפול קוגניטיבי התנהגותי יעיל אם 

  • קבלתם החלטה לקחת אחריות לעזור לעצמכם
  • אתם בעלי מסוגלות להבין ולזהות את הקשר בין אמונות ומחשבות לבין רגשות לבין התנהגות. 

הטיפול מועיל בבעיות ממוקדות, לפי מחקרים, וגם כאשר מרגישים תקועים ואתם לא מצליחים "להניע", משחרר פחדים לא מודעים שעוצרים אתכם. אני מתמחה במספר תחומים ועליהם ארחיב. 

החיים תקועים – יש תחומים בחיים שלא מרוצים מהם – עיסוק או מקום עבודה, זוגיות או מערכות יחסים בכלל, ואתם ממש ממש לא מצליחים לשנות את הסיטואציה בה נתונים, מניחה שאתם מכירים את תחושת התסכול "כמה שאני משקיעה בעבודה אולם בקושי מצליחה ליהנות ועל קידום אין מה לחשוב"

התקפי חרדה: חרדה בנויה בעיקר מפחד, לעיתים ממשהו ברור (מעליות, נהיגה, גובה, לידה וכו') ולעיתים משהו פנימי לא ברור המעורר מחשבות של פחד או חרדה על תחומים רבים ואתם מרגישים דאגנים.

האם אתם מכירים את המחשבות שעולות כגון "אם אני עולה במעלית היא קורסת ואני איתה" או "אני עושה מייד תאונה ו …" או "אין לי ספק שהליכה בגובה הזה משמעותה נפילה ו…" המחשבות לעיתים נובעות מתחושה שאני "לא מסוגלת לעמוד בכאב הנורא של הלידה" או "אין סיכוי שעומדת בראיון / בבחינה" וכו'

מכירים את המחשבות הקטסטרופליות שמונעות מכם לעשות פעולות אלו. לעיתים מחשבות אלו מלוות בהיבט גופני, יש תחושת מתח בגוף, כאבי בטן, דופק מהיר קושי בנשימה וכו'. 

ערך עצמי נמוך: מתבטא בכעס, קשיים בראיונות עבודה, העדר זוגיות ועוד. 

המחשבות המלוות אתכם מגוונות, ומניחה שאתם מכירים מחשבות : "לא מגיע לי יחס כזה, אני אראה לה/ו/…" ולפעמים אתם מלאי חרטה "אם הייתי אומרת בראיון … הייתי אולי מצליחה ל …" או אולי חוסר אמון "באמת היא אוהבת אותי ומוכנה לתת ורוצה …". 

מחשבות שגורמות לכם לתחושת לחץ ולעיתים מלוות בתגובה גופנית, תסכול גדול ותחושת החמצה.

הסתגלות לשינוי במצבי הבריאות: לעיתים בשל פציעה או מחלה כרונית כגון סכרת, או אירועי חירום כגון: אוטם שריר הלב, המכונה "התקף לב", אתם נדרשים לשנות את אורח החיים, אולם ללא הצלחה או שמתפתחת הימנעות בתחומים רבים. הידע הנוסף שברשותי, כאחות מוסמכת, יסייע לכם להקטין/להיפרד מהחרדות והפחדים או להבין את המצב האמיתי העכשווי ותוכלו לאמץ את אורח החיים המתאים למצבכם הבריאותי, ברוגע ושלווה. עולות מחשבות "איך אני מסוגל לעבוד שעות ארוכות", "אני לא יכול להתגבר על הצורך לאכול מתוק …" מאידך גם מחשבות "לי זה לא יקרה, אני מסוגל לחוש …"

מחשבה טורדנית ואובססיבית OCD  קיימות מחשבות שליליות ומטרידות. אתם מכירים את ההרגשה שאין לכם שליטה על המחשבות שגורמת לחוסר מנוחה? מחשבות כגון "אולי פגעתי בו/ה" או  "אני חייבת לבדוק שלא נדבקתי ב …" אתם לא מצליחים לעצור אותם ולבדוק את הרלוונטיות שלהן.

דיכאון: ירידה במצב הרוח המשפיעה על התפקוד בתחומי חיים רבים, עד לכדי העדר חשק לצאת מהמיטה בבוקר, אכילה מרובה או העדר אכילה, לא עונים לשיחות טלפון בוודאי שלא יוזמים וכו'. 

הפרעות אכילה: כולל מגוון של הפרעות כגון:  אנורקסיה, בולימיה, אכילה כפייתית והתקפי זלילה. בשנים האחרונות הובן כי מרבית ההפרעות הללו נובעות מאופן החשיבה שלכם כגון "יש לי עוד כמה קילו עודפים חייבת לרזות עוד .." אולם במציאות אתם נראים טוב או אפילו רזים. בלילה כאשר מתחילים לאכול "רק עוד פרוסת עוגה אחת ו …" אך לא מצליחים לעצור.

כיום הטיפול המומלץ, בתופעות אלו ואחרות, הינו הטיפול הקוגניטיבי התנהגותי.

תקבלו מענה מותאם אישית וממוקד לכל אתגר או קושי.

לעיתים למטופלים יש אתגר דומה והם מגדירים מטרה זהה, ולמרות זאת הטיפול יהיה שונה. 

זה הרגע לטפל ברווחה הרגשית שלכם ואיכות החיים, מזמינה אתכם לפגישה אישית להכרות ובדיקת החיבור האישי, ללא עלות.

זה הרגע להתקשר ולקבוע פגישה איתי – 054-2200078

סגירת תפריט