הרצאות וסדנאות

מפגשים עם קהל, בהרצאות ובסדנאות, יוצרים הזדמנות לחלוק את הידע שלי מתחומים רחבים ואת הניסיון שלי.

יודעת להתאים את הנושא ותוכן המפגש לקהל המשתתפים (גיל, מין ומספר משתתפים), למסגרת המפגש (צוות עובדים או מפגש חברים) וכן למשך הזמן שנקבע. 

ההתאמה נעשת בבחירה הראשונית בסוג המפגש, הרצאה או סדנה. הרצאה הינה בעיקר העברת מידע אולם עם דוגמאות רבות הנוגעות בקהל ומעולם התוכן שלו. הסדנאות הינן למספר משתתפים קטן והן חוויתיות למשתתפים, כוללת התנסות אישית, בהתאם לנושא הנבחר.

השתלטות על הטייס האוטומטי

הטייס האוטומטי שלנו מפרש את המציאות באופן זהה, על פי רוב. מצב זה משפיע על תפיסת המציאות בתחומים שונים לרבות על עצמי והיכולות שלי.

במפגש חוויתי נרכוש כלי שיכול לסייע לנו לחשוף ולהשתלט על הטייס האוטומטי ולהתעורר לחיים חדשים. דרך זו תוביל אותנו לתוצאות חדשות, יעילות ומועילות עם תוצאות מיוחלות.

"לא נוכל לפתור בעיות באמצעות אותה צורת חשיבה שהשתמשנו כשיצרנו אותן" אלברט אינשטיין

התמודדות עם מצבים מורכבים בחיים

החיים שלנו מורכבים מאתגרים שונים, לעיתים ממוקד בתחום אחד בחיים ויש מצבים בהם תחומי החיים כרוכים אחד בשני ובכולם מתעוררת מורכבות עם השנים. ההתמודדות עם תחום אחד פשוטה יותר ומתאפשרת בקלות יחסית. אולם כאשר המורכבות קיימת במספר תחומים (כגון תעסוקה והורות), אף אם לא בכל תחומי החיים, הרי שאנו זקוקים לאנרגיות להתמודדות עם המצבים המורכבים.

מהיכן לוקחים אנרגיה המאפשרת התמודדות?

האם יש לנו תומכים בסביבה?

איזה תעצומות נפש אנו יכולים לגייס?

על שאלות אלו ועוד נתבונן ונגלה את אפשרויות המענה מתוכנו ומהסביבה הקרובה, שיכולה לסייע ולאפשר לנו להתמודד עם מורכבות החיים, חוסר הצלחה או תחושת הכישלון שאנו מרגישים לא פעם בחיינו.

"כשהנשמה מאירה, גם שמיים עוטי ערפל מפיקים אור נעים" הרב קוק

לצאת ממצב של תקיעות

החיים שלנו בנויים ממערכות יחסים עם תחומים שונים – כסף, עיסוק ותעסוקה, מזון ושתיה, ספורט וכו'. בנוסף קיימות מערכות יחסים בין אישיות המשפיעות על התנהלותינו בתחומים הללו או עומדות בפני עצמן כגון זוגיות, הורות וכו'.

לעיתים אנו חשים תקיעות בתחום מסויים. מכירים את הרגשת התסכול שמשקיעים בזוגיות אולם האווירה לא משתפרת או מחליטים להתחיל דיאטה לרדת במשקל אולם לא קורה דבר וכו' 

אלו מצבים המושפעים מגורמים שונים ורבים. לעיתים התחומים, כולם או חלקם לפחות, בעלי מכנה משותף. במפגש נבדוק את השורשים ונגלה מה מפעיל אותנו. תלמדו להתבונן לחיים שלכם וגלו היכן אתם תקועים ותקבלו אפשרות לבנות את הצעד הראשון לקדם התחום.

בהצלחה!

"הכאב בא כדי לעורר אותך, כי רק מתוך כאב אנשים הופכים להיות ערים יותר. כאשר הכאב חודר פנימה ופוצע אותם" אושו

זה לא אני!

מי מכיר את המחשבה או האמירה "זו/ה לא אני!"

כן עם סימן קריאה ! בלי להתבלבל, לחשוב שתמיד האני שלנו הינו יפה, מכבד ומכובד. לי אין, כמו לאחרים, חלקים לא נעימים שגורמים להתנהגות דוחה ואולי אפילו אגרסיבית.

בואו נתבונן ביחד במראה ונבדוק מהם הערכים שלנו  האני היפה והמכובד אותו אנו מציגים לעולם. לאחר מכן נגלה מהם התנאים ומתי פורץ החוצה האני אליו אנו מתכחשים ולא מקבלים "בעלות עליו". נתבונן ביחד, בלי פחד, נלמד לזהות מהי תגובתנו כיום ונעשה צעדים ראשונים ללמוד לקבל את עצמנו גם ברגעים אלו.

"אין לך מכשול רם יותר בפני קשירת יחסים יפים עם הזולת, מאשר יחסים גרועים שהנך מקיים עם עצמך" אונורה דה בלזאק (סופר ומחזאי צרפתי)

סגירת תפריט